Ankara 4 Şubesi

ŞUBE BAŞKANIMIZIN RAMAZAN MESAJI

EBS Ankara 4 Nolu Şube’nin Çok Değerli Üyeleri ve İşyeri Temsilcileri Değerli kardeşlerim,

    Malum virüs salgını nedeniyle, sosyal hayat durma noktasına geldi. Mescitlerimiz garip, camilerimiz mahzun kaldı. Mescid-i Aksa garip, Mescid-i Nebevi üzgün, Kâbe hüzünlü, bizler öksüz kaldık adeta.

     Şimdi tüm bu hüzünlerin, elemlerin ve kederlerin ortasında ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin Mevla'ya yöneldiği bir rahmet ve bereket ayı olan mübarek Ramazan Ayı'na bizleri kavuşturan Rabbimize hamdolsun. Salat ve selam Efendimiz (sav)’e O’nun al ve ashabına ve kıyamete kadar O’nun yolundan gidenlerin üzerine olsun.

       Hoş geldin ya şehr-i ramazan. Hoş geldin 11 ayın sultanı. Ruhlarımızın huzuru, sofralarımızın bereketi hoş geldin. Bizlere, birliği, beraberliği, dayanışmayı, şefkati ve merhameti öğreten mah-ı kudsi hoş geldin.

      Değerli kardeşlerim Ramazan-ı şerifin her şeyden önce Kuran ayı olması nedeniyle O’nun sağlam kalesine her zamankinden daha fazla sığınmaya, okumaya, idrak etmeye ve yaşamaya gayret etmemiz elde edeceğimiz en önemli bereket olacaktır.

    Hepsinin yanında nefislerimizde girişeceğimiz sabır ve sebat günleri gelmiştir. İçine riya karıştırılması mümkün olmayan ibadetlerin günleri gelmiştir. Geceleri de gündüzleri de rahmet ve bereket olan günlerin en hayırlısı olan günler gelmiştir.

       Değerli kardeşlerim, yaşadığımız son süreçler bize göstermiştir ki dünya, “hayat”’ın sadece bir başlangıcıdır. Dünya sahnesinde yaşadığımız bu hayatın semeresini alacağımız ebedi bir hayat olduğuna göre kalp kırmak yerine onarmalı, yıkmak yerine inşa etmeli, bozmak yerine düzeltmeli, küsmek yerine barışmalı değil mi?

     Tüm üyelerimizin, işyeri temsilcilerimizin ve ailelerinin mübarek Ramazan ayını tebrik eder; Rabbimden milletimizi, ümmet-i Muhammed(sav)’i ve tüm insanlığı her türlü hastalıktan, salgından ve belalardan muhafaza etmesini diliyorum.

     Sağlık ve selametle kalın…

Tekin KORKU

Eğitimciler Birliği Sendikası

Ankara 4 Nolu Şube Başkanı