ANNELER GÜNÜNE ÖZEL 6. GELENEKSEL ANNE ÇOCUK ŞENLİĞİ


1290 | 05.05.2018
| |

Eğitim Bir Sen Ankara 4 Nolu Şube tarafından düzenlenen 6. Geleneksel Anne - Çocuk Şenliği Elmalı Bahçe kır bahçesinde Anne üyelerin ve çocuklarının katılımlarıyla büyük bir coşku içerisinde kutlandı. Kutlama sırasında tüm üyelerimizle Anneler Günü hatıra fotoğrafı çekimi yapılarak hediye edildi. Çocuklarımız birbirinden farklı etkinlik standlarında aktivitelere katıldı ve eğlenceli yarışmalara katılarak ödüllerini aldılar. 

Kutlama sırasında bütün üylerimizin anneler gününü kutlayan Şube Başkanı Tekin KORKU, bir toplumun temeli aile, ailenin temelinin ise "ANNE" olduğunu vurguladı. Sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde her zaman büyük sorumluluk üstlenen annelerin toplum hayatının temel direği olduğunu kaydeden Korku, "Fert, millet veya insanlık adına hayat dolu, hayatla doğrudan bağlantılı varoluşumuzu gerçek manada tesis edenler annelerdir dedi.

Korku: Annelerimiz şefkatin, merhametin, iyiliğin, fedakarlığın canlı anıtlarıdır. Anneler, var edici ilahi hikmetin bizi kucaklayan en müşahhas, en kutsal varlıklarıdır. Hiçbir hesabi yaklaşımla ölçülemeyen duyguyu, bağlanışı, sevgiyi, şefkati ve fedakarlığı onlardan öğreniriz. Onlar bin bir çile ve zahmetle maddi varlığımızın yanında maneviyatımızı da beslerler. Annelerin sevinci de, üzüntüsü de dünyevi hiçbir hesap ve amaçla açıklanamayacak yüceliktedir" dedi.

Kutlama sırasında söz alan kadın komisyonu başkanı Nejla Ddoğan, "Gözyaşının da, tebessümün de sınırı, sınıfı, rengi olmaz. Her anne bu sebeple evrenseldir. Onların kaygıları, umutları, beklentileri evrenseldir. Annelik beşer katında en nezih var olma ve var etme makamıdır. Evrensel mahiyet kazanan duygusuzluğun katı, donuk, merhametsiz dünyası, başka bir çaba içine girmeksizin yalnızca kulağını annelerin kalbine verse bile haksızlıklarla büyütülen karanlıklardan kurtulma imkanı elde eder. Orada asla kötü niyet, kötü düşünce, kötü söz barınamaz. Hiç şüphe edilmesin ki, dünyanın neresinde hangi dine ait olarak ve hangi dili konuşarak var olursa olsunlar, bütün annelerin yüreği sınırsız sevgi ve hesapsız iyilikle doludur. Annelerin dili, gerçek ve tam anlamıyla gönül dilidir. Bizim ve tüm insanlığın bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz hayati değerlerdir bunlar. Anne ile birlikte aile merkezli şekillenen hayatlar, daha huzurlu, daha insanidir. Onların şefkat kucağı ve nasihatleri, çocuklarına en emin sığınak olmuştur. Annelerimizin mutlu olması, incinmemesi ve gözlerinin yaşlı olmaması en temel arzumuzdur" diyerek Eğitim-Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube olarak, her biri altın değerinde nasihat ve pratikleriyle ruhumuzu tezyin eden en naif, en asil öğretmenlerimiz olan annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; dualarına, şefkat ve merhametine her zaman muhtaç olduğumuz annelerimize hayırlı ömürler diliyoruz.

ANNE ÇOCUK ŞENLİĞİ 2018
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top